ZNAKOMITY POCZĄTEK ANIOŁÓW GARCZEGORZE...

Utworzono: 06-08-2020

Znakomity początek sezonu zanotowali na boisku w Bożympolu Wielkim piłkarze Aniołów Garczegorze. Cartusia odprawiona z czterema bramkami. Ozdobą meczu był gol Marcina Staszczuka i obrona rzutu karnego przez Mateusza Mayera.

Nowy sezon to nowe oczekiwania. Kibice z utęsknieniem czekali na inaugurację futbolowej batalii czwartoligowej. Pierwsze grania rozpoczęły się w sobotę 1 sierpnia. Tego dnia o godz. 15 przy słonecznej pogodzie, podopieczni Tadeusza Wanata - po rocznej absencji - zmierzyli się z wyżej notowanym GKS-em Cartusią 1923 Kartuzy. Na wspaniale przygotowanym boisku w Bożympolu Wielkim, na którym Anioły będą rozgrywać swoje mecze, nasi  piłkarze wysoko pokonali podopiecznych Błażeja Adamusa 4-1 (1-0). Przed spotkaniem Prezes Pomorskiego ZPN Radosław Michalski wręczył na ręce Prezesa Aniołów Garczegorze Andrzeja Syldatka puchar za zajęcie I miejsca w słupskiej klasie okręgowej i awans do grona klubów czwartoligowych.

Wynik meczu otworzył Hubert Syldatk, który w 28 minucie po idealnym dośrodkowaniu kapitana zespołu Grzegorza Smolarka, strzałem głową pokonał bramkarza gości Piotra Bacha. Po przerwie garczegorzanie widząc, że przeciwnik  jest dzisiaj do pokonania  zadali dwa  potężne ciosy i praktycznie było po meczu. Najpierw Filip Tomasiewicz w 52 minucie po centrze  umieścił piłkę w siatce a w 2 minuty później Mateusz Słumiński strzałem z woleja za pola karnego  pod poprzeczkę po raz trzeci umieszcza piłkę w bramce Cartusii. Czwarta bramka to majstersztyk Marcina Staszczuka, który przewrotką zdobył czwartego gola. Dopiero w 75 minucie goście zmontowali solidną akcję,  po której zmiennik Przemysława Kussa, Jan Turowski pokonał naszego bramkarza. W 84 minucie  goście mogli jeszcze zmniejszyć rozmiar porażki, gdyż po faulu naszego obrońcy w polu karnym, sędzia wskazał na wapno, ale na przeszkodzie stanął Mateusz Mayer, który obronił strzał Szymona Wenty. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Tak więc pierwsze, zasłużone po dobrej grze  zwycięstwo Aniołów na inaugurację rozgrywek stało sie faktem. W przekroju całego spotkania Anioły Garczegorze były zespołem wyraźnie lepszym.

Teraz naszych piłkarzy czekają trzy spotkania wyjazdowe. Najpierw  w sobotę 8 sierpnia o godz. 11 zmierzą się z rezerwami Arki. Następnie 15 sierpnia udadzą się na spotkanie z Wdą Lipusz a w czwartej kolejce zagrają z drugim zespołem Chojniczanki Chojnice. Na swoim boisku w Bożympolu Wielkim zagrają dopiero w niedzielę 30 sierpnia o godz. 13 z beniaminkiem Sokołem Zblewo.

Składy drużyn :

Anioły : Mateusz Mayer - FilipTomasiewicz  (90 Tomasz Godula)), Marcin Staszczuk,  Błażej Tomasiewicz , Michał Choszcz, Artur Narewski (40  Katsura Ryuta), Marcin Drzazgowski, Hubert Syldatk (63 Damian Wijda), Mateusz Słumiński (63  Damian Formela), Łukasz Łapigrowski, Grzegorz Smolarek (86 Szymon Pawlik);

Cartusia : Piotr Bach - Klaudiusz Zapora, Marek Dawidowski, Jakub Golc, Adrian Raulin (55  Szymon Wenta) , Marcin Adamkiewicz (68 Franciszek Sierszyński), Cezary Gawron, Dominik Bucholc (55 Zbigniew Bodzak),Przemysław  Kuss (61 Jan Turowski), Rafał Malanowski, Mateusz  Toporek (55 Paweł Piór);

Bramki :

1:0 Hubert Syldatk (28), 2:0 Filip Tomasiewicz  (52), 3:0 Mateusz Słumiński (54), 4:0 Marcin Staszczuk (71), 4:1 Jan Turowski (75).