Finały lekkoatletyczne uczennic z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska

Utworzono: 13-10-2022

W Warszawie na stadionie AWF odbyły się finały Ogólnopolskich Nadziei Olimpijskich w lekkiej atletyce. Powiat Lęborski reprezentowały uczennice Szkoły Podstawowej w Leśnicach: Nadia Stencel i Lena Żynda. Zawodniczki GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska wystartowały w dwuboju lekkoatletycznym w konkurencjach: bieg na 60 m i skok w dal.

To było duże wyzwanie dla dziewcząt, 16 województw, blisko 160 uczestniczek, telewizja, media i duży stadion z widzami wpłynęły na wynik. Dziewczęta nie poprawiły swoich osiągnięć z zawodów wojewódzkich. Powalczyły na dobrym poziomie, ale do rekordów zabrakło spokoju w swoich próbach. Nadia zajęła 71 miejsce (9,41 s na 60 m i 3,70 m w skoku w dal). Lena była 123 (9,88 s na 60 m i 3,48 w skoku w dal). Sam awans do finału to duży sukces młodzieży. Cenne doświadczenia i atrakcyjne zawody jestem przekonany, że zaprocentują na wiosnę przyszłego roku. W Warszawie mieliśmy okazję do spotkań z najlepszymi lekkoatletami Polski. Mamy zdjęcia m.in. z Mistrzem Olimpijskim w rzucie młotem Wojciechem Nowickim. - mówi trener Dariusz Nawrocki.

Gratulujemy!

Źródło, fot.: GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska

link: https://www.nwl.pl/sport-i-turystyka/aktualnosci-sport/finaly-lekkoatletyczne-uczennic-z-gks-tecza-nowa-wies-leborska/#maincontent

Grafika 1: Finały lekkoatletyczne uczennic z GKS Tęcza Nowa Wieś Lęborska