Podsumowanie Nordic Walking w Wilkowie

Utworzono: 16-05-2023

Nordic Walking po czerwonej trasie pamięci Zenona Fludry "Do Najdłuższej Deski Świata" w Wilkowie za nami.

Piękna Atmosfera, Przyroda, Cudowni Uczestnicy i Wolontariusze z całego Pomorza to sukces tego Wielkiego Wydarzenia Sportowego.

Wyniki

https://elektronicznezapisy.pl/events/results.html

W sobotę 13 maja 2023 roku w Wilkowie Nowowiejskim odbyła się pierwsza z imprez w ramach XI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska 2023 o puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska. Na Czerwonej Trasie Nordic Walking - Wilkowo - Obliwice "Do Najdłuższej Deski Świata", która miała 8,2 km. Swoje umiejętności zaprezentowało 100 zawodników z gminy, powiatu i województwa. Najstarszy uczestnik miał 83 lat, a był nim Feliks Namsołek z Gdyni. Miejsce startu i mety było wyjątkowe poprzez nagromadzenie wielu atrakcyjnych rekordów Guinessa bitych podczas słynnych Majówek Wilkowskich takich jak: najdłuższa deska, najdłuższy stół, najdłuższa hulajnoga, największy chodak, największe koło świata, Największe Nuty Kaszubskie itd. Po przywitaniu zawodników i gości przez organizatora nowowiejskich Nordic Walking Krzysztofa Pruszaka rozgrzewkę przeprowadziła Instruktor Nordic Walking - Beata Syldatk. Przed wymarszem na trasę zawodnicy oraz licznie zebrana widownia uczcila chwilą ciszy pamięć Zenona Fludry miejscowego działacza sportowego i społecznika. Honorowym starterem była Zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska Monika Włusek. Poszliśmy częściowo pokrywającym się z naszą trasą Szlakiem PTTK pamięci Janka Kiśluka https://www.nwl.pl/.../pieszy-czerwony-szlak-turystyczny.../.

Po nie całej godzinie marszu na mecie pojawili się pierwsi chodziarze – Łukasz Młachowicz z Lęborka i Bogumił Gortat z Dobrzęcina, a trzecie miejsce zdobył Krzysztof Hrycyk z Lęborka. Wśród Pań zwyciężyła Danuta Gajewska z Łeby drugie miejsce zajęła Justyna Głuchaczka z Lęborka , a trzecia na metę wkroczyła Izabela Hrycyk z Lęborka. Wszyscy uczestnicy z uśmiechem na ustach , bezpiecznie pokonali ośmiokilometrową trasę po pięknej Ścieżce Przyrodniczej Obliwice ttps://issuu.com/informacjanwl/docs/bliwice_2008.

Na zakończenie, po poczęstunku na świeżym powietrzu, Zastępca Wójta Gminy Monika Włusek, Malwina Fludra – Córka Zenka Fludry oraz Radni Gminy: Rafał Gajewski, Ireneusz Radke, Marian Syldatk, Sołtys Wilkowa Leszek Wrzesień w asyście Organizatorów wręczyli dyplomy oraz nagrody za uczestnictwo dla wszystkich zawodników. Pogoda była idealna, humory dopisywały więc pierwszą edycje Nordic Walking Gminy Nowa Wieś Lęborska 2023 można uznać za bardzo udaną. Dziękujemy wszystkim chodziarzom za uczestnictwo Organizatorom i Sponsorom za poświęcenie i Wsparcie. Zapraszamy na drugą imprezę w ramach XI Grand Prix Nordic Walking Nowa Wieś Lęborska do Obliwic w dniu 27 maja 2023.

Zapisy na stronie

https://elektronicznezapisy.pl/event/7954/strona.html

Dyrektor Zawodów Krzysztof Pruszak -Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury

Dyrektor Biura Edward Nagórski

uczestnicy zawodów, którzy zajęli podium grafika
uczestnicy zawodów, którzy zajęli podium grafika
Wręczanie medali oraz napojów izotonicznych zawodnikom przybyłym na metę grafika
Wręczanie medali oraz napojów izotonicznych zawodnikom przybyłym na metę grafika
Wręczanie medali oraz napojów izotonicznych zawodnikom przybyłym na metę grafika
Kosz na puszki sponsorowane przez Recal grafika
Grafika dekoracyjna grafika