Zaproszenie na rajd pieszy i rowerowy

Utworzono: 11-09-2023

W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu Lokalna Organizacja Turystyczna "Ziemia Lęborska - Łeba" we współpracy z Urzędem Miejskim w Lęborku, Starostwem Powiatowym, Urzędem Gminy w Łęczycach, Centrum Sportu i Rekreacji, Komendą Powiatową Policji, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, Grupą Turystyczno-Rowerową LEW Lębork oraz Kołem Przewodników PTTK w Lęborku organizuje w dniu 19 września br. rekreacyjny rajd pieszy i rowerowy dla wszystkich zainteresowanych. 

Uczestników prowadzić będą lęborscy przewodnicy turystyczni. Trasy rajdów będą zróżnicowane, przebiegając zarówno po terenie Lęborka (m.in. czerwonym szlakiem PTTK po zabytkowym śródmieściu czy ścieżkami prowadzącymi po atrakcjach Parku im. B. Chrobrego), jak i po obszarze Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Łęczyce (zbiórka – godz. 10.00, Plac Pokoju w Lęborku). 

Młodsi z uczestników będą mieli możliwość ponadto wysłuchać krótkiej prelekcji, poświęconej zaznajomieniu z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym używania po zmierzchu elementów odblaskowych, udzielonej przez specjalistę ww. zakresie z Komendy Powiatowej Policji.

Finał rajdów wyznaczono w miejscu przeznaczonym do wypoczynku i rekreacji na terenie tzw. Starego Basenu w Lęborku, gdzie organizatorzy przygotują posiłek regeneracyjny (od godz. 13.00).

Zgłoszenia do dnia 14 września br. na adres lotzl@wp.pl lub pod nr tel. 601 825 206.

Prosimy o zapoznanie się z załączonym regulaminem rajdów.

Źródło: urząd gminy (nwl.pl) 

Grafika dekoracyjna. grafika