Wyniki naboru Dom Kultury +

Utworzono: 08-03-2023

Wyniki naboru Dom Kultury +

Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej znalazł się w gronie beneficjentów programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne – 2023.

Z przyjemnością informujemy, że nabór został rozstrzygnięty, a Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej zajął 2 miejsce na liście zakwalifikowanych projektów.

W wyniku procedury konkursowej Narodowe Centrum Kultury wyłoniło 50 beneficjentów z grona samorządowych instytucji kultury, których projekty uzyskały najwyższe oceny.

W ramach realizacji programu w gminie Nowa Wieś Lęborska przeprowadzona zostanie analiza potencjału kulturotwórczego określająca kierunek działań kulturalnych na kolejne lata.

Zadanie I – INICJATYWY LOKALNE skierowane jest do domów kultury, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej. Główny nacisk w zadaniu położony jest na nawiązywanie przez dom kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działa. Odkrywanie talentów i wzmacnianie potencjału społecznego ma owocować stworzeniem wspólnych inicjatyw na rzecz społeczności lokalnych i przestrzeni publicznej.

Cieszymy się ogromnie z tego wyróżnienia. Gorąco dziękujemy za docenienie naszego projektu Narodowemu Centrum Kultury, a pozostałym beneficjentom zakwalifikowanym do tegorocznej edycji programu serdecznie gratulujemy.

Grafika Dom Kultury +
Tabela z wynikami naboru