Rozstrzygnięcie konkursu Literatury Kaszubskiej.

Utworzono: 13-05-2024

6 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się gminny etap eliminacji 53.Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa". W konkursie wzięło udział 22 uczestników ze szkół Gminy Nowa Wieś Lęborska. W komisji konkursowej zasiedli Pani Ludwika Darznik, Pani Anita Pasiuk przedstawiciel Biblioteki Publicznej w Nowej Wsi Lęborskiej oraz Pan Andrzej Schwichtenberg.

Po wspaniałych występach komisja konkursowa wręczyła dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom.

Wyniki prezentują się następująco:

Kategoria Przedszkole-oddział "0"

I miejsce - Wiktoria Maszota

II miejsce - Nadia Sobczak

Kategoria klasy I-III

I miejsce - Franciszek Król

II miejsce - Małgorzata Majewska

III miejsce - Nadia Urbowska

Wyróżnienie - Franciszek Gierszewski

Wyróżnienie - Mieszko Fugiel

Kategoria klasy IV-VI

I miejsce - Dagmara Lis

II miejsce - Maja Majewska

III miejsce - Szymon Główczewski

Wyróżnienie - Aleksandra Lipska

Wyróżnienie - Wanessa Mielewczyk

Kategoria klasy VII-VIII

I miejsce - Justyna Florczyk

II miejsce - Liliana Boetcher

III miejsce - Maja Dziembowska

Wyróżnienie - Anastazja Domarus

Serdecznie dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Nauczycielom oraz Komisji.

Na szczeblu powiatowym Gminę Nowa Wieś Lęborska reprezentować będą uczestnicy, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsca, w każdej z kategorii.

Na zdjęciu członkowie komisji konkursowej Pani Ludwika Darznik, Anita Pasiuk, Andrzej Schwitneberg oraz Dyrektor GOK Krzysztof Pruszak.
Uczestniczka konkursu podczas recytacji na tle niebieskiej dekoracji z materiału.
Zdjęcie grupowe uczestników konkursu w strojach kaszubskich.
Zdjęcie grupwe finalistów konkursu w strojach kaszubskich.