Relacja z promocji tomiku poezji "Po miedzach pól ziemi lęborskiej"

Utworzono: 22-07-2020

Po miedzach pól ziemi lęborskiej

Promocja tomiku poezji "Po miedzach pól ziemi lęborskiej" autorstwa mieszkańca Redkowic, Leszka Wołosiuka odbyła się 11 lipca przy kwitnącej lipie zielonej enklawy w Redkowicach. Spotkanie rozpoczęła Pani Zofia Biskupska-Lisiecka Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku, wydawca tomiku, wprowadzając uczestników w klimat poezji Pana Leszka. Na temat powojennych czasów, słowo wstępne wygłosił Pan Bogusław Mondry - syn Leśniczego, który opowiadał ciekawe historie pierwszych lat powojennych Redkowic.

Druga część spotkania to turniejowe potyczki Pszczelarzy i Włodarzy.
Z udziałem Wójta Gminy Ryszarda Wittke, Burmistrza Lęborka Witolda Namyślaka, Zastępcy Wójta Wojciecha Guźniczaka i Jana Przychody rozpoczęły się zmagania turniejowe "Włodarze kontra Pszczelarze". Pierwszą konkurencję malarską pod bacznym okiem Stanisławy Dawidowicz zakończyli wynikiem remisowym kapitanowie Jan Przychoda i Zastępca Wójta Wojtek Guźniczak. W konkurencji trafiania do beczki piłką nożną, ponowny remis. Dużo emocji wzbudziła konkurencja marszu na szczudłach. Roman Downar Zapolski dzięki Jankowi Przychodzie zremisował z pszczelarzami, a sędziował radny Rafał Gajewski. Zrywanie kwiatów lipy dopełniło uroczą atmosferę tego pięknego spotkania z poezją. Nie zawiedli nasi radni, Kasia Frankowska- Kręcisz brawurowo poprowadziła konkurencję śpiewania. Pszczelarze chóralnymi śpiewami "Szła dzieweczka do laseczka" podbili serca biesiadników. Spotkanie odbyło się dzięki zaangażowaniu wielu osób: Elżbieta Czaja, Bernadetta Kostyk, Gabriela Pawlicka, Ludwika i Marian Darznik, Zygmunt Haramitko, Ryszard i Kazimierz Szmytka, Robert Konratowicz, Andrzej Okrój, Bogusław Wrzesień oraz Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej. Całość wydarzenia profesjonalnie poprowadził, wszystkim znany, Krzysztof Pruszak, Dyrektor GOK w Nowej Wsi Lęborskiej. Dziękujemy!

Źródło: GOK w Nowej Wsi Lęborskiej

FOT Zbigniew Junik

Grafika 1: Relacja z promocji tomiku poezji "Po miedzach pól ziemi lęborskiej"
Grafika 2: Relacja z promocji tomiku poezji "Po miedzach pól ziemi lęborskiej"