"Bałtycki Rajd" na nowowiejskich szlakach

Utworzono: 26-09-2022

Do Gminy Nowa Wieś Lęborska zawitał "Bałtycki Rajd", czyli Runda Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych. 4-dniowe wydarzenie w rozpoczęło się w czwartek w Łebie i trwało do niedzieli. Organizator rajdu - Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Lębork wytyczył trasę zawodów przez Powiat Lęborski. W piątek zabytkowe pojazdy można było obejrzeć w Obliwicach i Krępie Kaszubskiej, które wyruszyły na 100 km trasę po oficjalnym otwarciu w InterCamp w Łebie.

W Stanicy Turystycznej w Obliwicach zawodnicy pokonali plac manewrowy. Na motocyklistów czekało także specjalne zadanie - zagadka:

Czyjej pamięci jest czerwony pieszy szlak turystyczny, na którym znajdują się atrakcje Obliwic? Odpowiedź znajdowała się na tablicy informującej o szlaku im. Jana Kiśluka - zmarłego w tym roku znanego lęborskiego przewodnika i animatora kultury.

Uczestnicy po południu odwiedzili jeszcze Plac Pokoju w Lęborku, Wieżę Ciśnień, a w drodze powrotnej do Łeby wjechali na teren rekreacyjny w Krępie Kaszubskiej. Tu na zawodników czekało kolejne sprawnościowe wyzwanie i gorący poczęstunek przygotowany przez Sołectwo Krępa Kaszubska i Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej.

Wydarzenie odbyło się pod egidą Polskiego Związku Motorowego jako kolejna VI edycja Mistrzostw Polski Motocykli Zabytkowych.

Fotorelacja na stronie: https://www.nwl.pl/aktualnosci/baltycki-rajd-na-nowowiejskich-szlakach/#maincontent

Start rajdu