SEZON NORDIC WALKING 2022 W GMINIE NOWA WIEŚ LĘBORSKA ROZPOCZĘTY.

Utworzono: 19-05-2022

Tradycyjnie inauguracja kolejnego już JUBILEUSZOWEGO X GRAND PRIX NORDIC WALKING Nowa Wieś Lęborska 2022 o Puchar Gminy Nowa Wieś Lęborska nastąpiła w Wilkowie. Pierwszymi zwycięzcami wśród 87 chodziarzy zostali Wiktoria NACZK z Lęborka i Piotr ROGALSKI z Gdyni.

W sobotę 14 maja 2022 r.  Wilkowo powitało nas pochmurną i bardzo wietrzną pogodą.  Silne podmuchy wiatru nie przeszkodziły zawodnikom w rozgrzewce i z dwojoną energią ustawili się na linii startu. Punktualnie o 11.00 na inaugurację nowowiejskich marszów z kijkami, na Czerwoną Trasę o długości 8,2 km wystartowało 87 chodziarzy.  Zawodnicy mieli do pokonania trasę zróżnicowaną zarówno pod względem wysokości terenu, jak również pod względem podłoża, po którym się poruszali - od asfaltu, poprzez leśne dukty po piaszczyste drogi śródpolnych ścieżek.
     Walka o pierwsze zwycięstwo w tegorocznym Grand Prix trwała do ostatnich metrów. PIOTR ROGALSKI z Gdyni, który pierwszy minął metę wyprzedził drugiego PIOTRA STRYCZYŃSKIEGO również z Gdyni zaledwie o 0,46 sekundy. Czas zwycięzcy   57:50.06 natomiast drugiego zawodnika 57:50.93. Trzeci na mecie był KRZYSZTOF HRYCYK z Lęborka z czasem 58:45.83. Wśród kobiet najszybciej trasę przeszła zawodniczka z Lęborka WIKTORIA NACZK - 59:54.32 przed DANUTĄ GAJEWSKĄ z Łeby - 1:01:59.25 i ANNĄ KWIDZYŃSKĄ z Lędziechowa - 1:03:38.67. Wilkowską Czerwoną Trasę ukończyło 86 chodziarzy. Najstarszym z zawodników, który ukończył Czerwona Trasę był Mleczak Eugeniusz, który w swojej kategorii wiekowej zajął 8 miejsce.
    Wkrótce kolejne sportowe wydarzenia spod znaku nordic walking. Zachęcamy do śledzenia informacji na stronach internetowych Gminnego Ośrodka Kultury  i Urzędu Gminy w Nowej Wsi Lęborskiej oraz stronie Chodzę z Kijami, która patronuje naszej imprezie.
          Grand Prix Gminy Nowa Wieś Lęborska „Czerwona Trasa w Nordic Walking" pamięci Zenona Fludry, biznesmena, wędkarza, miłośnika przyrody i obcowania z naturą oraz społecznika, to na ten rok sportowych wydarzeń, już przeszłość, ale na pewno zapadnie w pamięci uczestników i organizatorów, którzy pod wodzą Krzysztofa Pruszaka, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej, zadbali o to, żeby nikt stąd nie odjechał bez należnej mu nagrody. Nie wszyscy ścigali się dla sportowego wyniku. Niektórzy po prostu chcieli tę trasę przejść, nie zważając na wskazania czasomierza.
– O to w tym chodzi – mówi Krzysztof Pruszak – Chodzi o promowanie masowego chodzenia z kijkami. Oczywiście wynik sportowy jest ważny, ale nie najważniejszy. O wiele bardziej wartościowa jest atmosfera wspólnego przemierzania kilometrów i budowanie kondycji, dla zdrowia, dla siebie. Nasza gmina ma wiele niezwykle ciekawych tras i piękne tereny, które o wiele lepiej poznaje się pieszo, niż zza szyby jadącego samochodu. Szczerze zachęcam wszystkich amatorów chodzenia do odwiedzania naszych tras. To, co nasz teren oferuje chodziarzom, tego nie ma w żadnym innym zakątku Polski.
          Jak mówi Krzysztof  Pruszak, imprezy nordic walkingowe organizowane są przy ogromnym wsparciu wolontariuszy, którzy zapewniają wsparcie od pomiarów czasu poprzez pomoc na trasie, aż po zabezpieczenie medyczne.
    Na mecie na uczestników czekał słodki poczęstunek, herbata, kawa oraz gorące kiełbaski z grilla. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy medal, koszulkę, dyplom ukończenia marszu oraz drobny upominek rzeczowy.
          Kondycja i humory dopisały, choć pogoda była wietrzna, więc jubileuszowe I-sze Gminne Grand Prix „Chodzę z kijami” można uznać za bardzo udane. Wszystkim „chodziarzom” dziękujemy za uczestnictwo w marszu i zapraszamy na II zwody Nordic Walking 28  maja do Obliwic na Zieloną Trasę długości 7,7 km.
Dziękujemy Wszystkim Współorganizatorom Gminie Nowa Wieś Lęborska, Powiatowi Lęborskiemu i zawsze Cudownym Zawodnikom. Starterem Honorowym na terenie Gościnnego Wilkowa Była Zastępca Wójta Monika Włusek. Zaszczycili Nas swoją obecnością Przewodniczący Komisji Radni: Rafał Gajewski i Marian Syldatk. Miasto Reprezentował Radny Powiatowy Hubert Namyślak, Patryk Bianga i Nasz Przyjaciel Burmistrz Lęborka Witold Namyślak. PTTK w osobach Tadeusz Krawczyk i Ireneusz Krawczyk wystawiło Nam za organizację ocenę Celującą. Dziękujemy Rodzinie Zenka Fludry Panią Krystynie, Malwinie i Panu Mariuszowi. Niespodziewany Gość Artysta Masażysta zachwycił Wszystkich swoją Finezją w Masowaniu na Wietrze. Obsługę medyczną zabezpieczyli Iwona i Rafał, a nad bezpieczeństwem czuwał Kierownik Jurek Lela i Andrzej Tandek. Piękna Atmosfera i Nasi Wolontariusze: Kasia, Danusia, Wacław Kazimierz i Wiktoria. Niezawodne Biuro pod Kierownictwem Dyrektora Edwarda Nagórskiego to: Ewa, Agnieszka, Danka, Monika, Andrzej, Grzesiu, Piotrek, Joanna, Arek i Monika oraz dziesiątki Wolontariuszy dopełniają całokształt pierwszej edycji na czerwonej trasie X Grand Prix Nordic Walking Gminy Nowa Wiś Lęborska w Wikowie.
Ziemniaki zabezpieczył Pan Zdzisław Małecki BNA Polska Obliwice
Dziękuję