Wyniki i sprawozdanie z II Turnieju Samorządowców

Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej

Wyniki i sprawozdanie z II Turnieju Samorządowców

Utworzono: 25-09-2019

WSPANIAŁA  PROMOCJA  PIŁKI  SIATKOWEJ... 

         

          W piątkowe popołudnie 20 września 2019 w Miejskiej Hali Sportowej w Lęborku odbył się II Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Samorządowych naszego powiatu. Popularyzacja piłki siatkowej, propagowanie sportu i rekreacji ruchowej, popularyzacja aktywnego spędzenia czasu wolnego, zdrowej i sportowej rywalizacji w duchu fair-play  oraz integracja wśród samorządowców - to cele, które przyświecały tej siatkarskiej imprezie.

          Inicjatywę zorganizowania powyższego turnieju poparli Starosta Lęborski Alicja Zajączkowska, Burmistrza Miasta Lębork Witold Namyślak i Wójt Gminy Nowa Wieś Lęborska Ryszard Wittke.

          Na parkiecie oglądaliśmy 8 zespołów: Starostwo Lębork, Urząd Gminy Nowa Wieś Lęborska, Urząd Gminy Cewice, Urząd Miasta Lębork, Urząd Miasta Łeba, Łebski Klub Żeglarski Łeba, Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki Lębork i goście zza miedzy reprezentujący Urząd Gminy Choczewo. Zespoły podzielono na dwie grupy. Grano na 3 boiskach systemem "każdy z każdym"  po 2 sety do 21 na przewagi. Zespoły z pierwszego i drugiego miejsca grały w meczach półfinałowych i finałowych. Drużyny z miejsc trzecich w grupach grały o miejsce piąte natomiast zespoły z miejsc czwartych o miejsce siódme. W każdej  drużynie musiały grać  co najmniej dwie kobiety.

          Spotkania niejednokrotnie dostarczały wielu ciekawych akcji oraz siatkarskich wymian. W grze można było zobaczyć zaangażowanie oraz poświęcenie o każdy punkt. Turniej rozgrywany był na dobrym, wyrównanym poziomie, a poszczególne spotkania niejednokrotnie kończyły się niewielką przewagą punktów. I tak o zajęciu drugiego miejsca przez UM Łeba w grupie B zadecydował jeden punkt a Starostwo Lębork o trzy punkty było lepsze od siatkarzy Urzędu Miasta Lębork i z powodzeniem walczyło o piąte miejsce w turnieju.

          Wszystkim uczestnikom turnieju należą się słowa uznania za udział w zawodach, zaangażowanie, walkę do ostatniego punktu oraz za ducha fair–play w jakim rozgrywane były zawody. Pracownicy jednostek samorządowych  pokazali jak należy promować zdrowy i aktywny tryb życia, że sprawnym fizycznie można być w każdej kategorii wiekowej. Podczas rozgrywek panował iście żywiołowy i kulturalny doping publiczności. W szczególności na wyróżnienie zasługuje doping dwóch dziewczynek Dagmary i Zuzi, fanek drużyny nowowiejskiej.      

          Najlepszą drużyną turnieju okazali się samorządowcy  Urzędu Gminy Nowa Wieś Lęborska, którzy w finale pokonali Urząd Gminy Choczewo 2-0 (21-15, 21-19) a Adriana Tomasiewicz z wygranej ekipy wybrana została najlepszą zawodniczką tych zawodów. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Błażej MAKURAT (kapitan), Łukasz MERTOWSKI, Bartłomiej WILCZYŃSKI, Krzysztof DECYK, Marek BIBLIW, Adam KUŹMICZ, Aleksandra TOMASIEWICZ, Adriana TOMASIEWICZ.                      

          Na zakończenie bardzo udanej imprezy wręczenie pucharów, medali, dyplomów oraz statuetek nastąpiło podczas wspólnej kolacji w restauracji "Perła".

             Szczególne słowa podziękowania należą się organizatorom sobotniej imprezy, którymi byli Centrum Sportu i Rekreacji w Lęborku (Dyrektor Jacek Wityk), Gminny Ośrodek Kultury w Nowej Wsi Lęborskiej (Dyrektor Krzysztof Pruszak) i Stowarzyszenie Przyjaciół Siatkówki w Lęborku (Prezes Agnieszka Dawidowska). Mecze sędziowali Wiktoria Ziółkowska, Anetta Rybak i Adam Piekarec. Opieka medyczna Iwona Stawarz. Turniej prowadził i czuwał nad  jego sprawnym i  prawidłowym  przebiegiem   Edward Nagórski.

Przejdź do góry strony